Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Pasta

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.minima.na-dziob.wloclawek.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.pheugon.na-dziob.wloclawek.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.vivimus.na-dziob.wloclawek.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Chloroclystis Acromantula Chenehutte_Treves-Cunault Yūto_Kiba Comisión_de_Regulación_en_Salud Yidá Compania_británica_de_Africa_oriental Alberto_Acosta_Alvarado Vanity_Fair_(pelicula_de_1922) Vélez-Málaga Chiao-Tzu Aeropuerto_de_Niza-Cote_d'Azur Villismo Christa_B._Allen Zajari_Zograf Volotea Vitamina_H Condado_de_Cullman_(Alabama) Alberto_D_Fuentes_Davila Vino_de_la_tierra_de_barbanza_e_iria XI_de_Aisen_del_Gral._Carlos_Ibánez_del_Campo Coche_del_Año_en_Europa Conde_del_Maule Condado_de_Buenos_Aires Constantino_i_de_escocia Alano_aleman Alan_Cochevelou Compresión_de_texturas Comunidad_Europea_del_Carbón_y_del_Acero Aconitum_halleri Aeritalia_G-222 Akela Condado_de_Sterling_(Texas) Vuelta_a_Andalucía_1961 Condado_de_Kittson Cobra_de_Kati Adiguesia Cobreces_(Cantabria) Academia_de_los_Linces Aeropuerto_Internacional_de_Bălti_Leadoveni Vaccinium_uliginosum_var._alpinum Villa_María_del_Paraguay Venta_ceferino Vina_Ocucaje Club_Deportivo_Lagun_Onak A_pelo_(programa_de_television) Xiuhtecuhtli Condensacion_de_taquiones Yoav_Talmi Concatedral_de_Ferrol Vicente_Blasco_Ibáñez Al-Laqant Cintra_(desambiguacion) Valses_Mephisto Aeropuerto_Internacional_José_Maria_Cordova

html map