Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Bolognese

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.datman.pl/tag/gryfit-pulawy/ makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.dragonmc.pl/tag/suwalki-olx/ zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.dragonmc.pl/tag/proba-valsalvy/ wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Georges_Garvarentz Municipio_de_Hamilton_(condado_de_Franklin,_Iowa) Rumbito_amatista Fuentes_de_roma SMS_Friedrich_Carl_(1867) Glorieta_de_los_Lotos Un_mundo_de_veinte_asientos Georges_Köhler UFC_74 Fuselaje_ancho Rupr Municipio_de_Grand_River_(condado_de_Sedgwick,_Kansas) Río_Comandaí Tällberg Gentiana_crinita Respuestas_inmunes Fuchsia_riccartoni Garth_Smith Freixo_de_Espada_a_Cinta Romántica Glazunov Reorganizacion_de_Montreal Religiones_védicas Fred_Jones_(futbolista_nacido_en_1938) Igor_Sikorski Gobernacion_de_Al-Kaf Rosa_Martín Imscared:_A_Pixelated_Nightmare Gabriel_J._de_Yermo Municipio_de_New_Home_(Dakota_del_Norte) Indochina_(pelicula) Ricardo_Rodriguez_(futbolista) Gobernador_de_Santa_Fe Iglesia_armenia_de_Singapur Gassaway_(Virginia_Occidental) Glirhuin Una_Navidad_con_Mickey Municipio_de_Whiteville_(condado_de_Jefferson,_Arkansas) Trond_Erik_Bertelsen Gimnasia_en_los_Juegos_Olímpicos_de_la_Juventud_Singapur_2010 Universidad_Abderrahmane_Mira_de_Béjaïa Rocky_II Fuente_el_Saúz_(Avila) USCENTCOM Fuerzas_Terrestres_de_Bulgaria Renedo_de_la_vega Universidad_Romulo_Gallegos Rotor_coaxial Genaro_V._Vásquez_Quiroz Municipio_Bermudez_(Sucre,_Venezuela) Ricardo_Mestre Trento_de_Agusan Municipio_de_Dry_Fork Rim'K Ginés

html map