Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Meddici

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.to-profesor.jelenia-gora.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.advocatus.to-rowny.mielec.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.audemus.to-rowny.mielec.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Aeropuerto_de_Vitiázevo Cojín_de_raton Aechmorpha Condado_de_Gila_(Arizona) Confederacion_General_del_Trabajo_de_la_Republica_Argentina Vehiculo_de_Inmersion_Profunda Condado_de_Archuleta_(Colorado) Yubu-jima Compton_Unified_School_District Chormoz_(ciudad) Combate_de_Cuchacucha Cis_erinaceus Aladeltismo What's_Going_On Valle_de_El_Golfo Wolfgang_Rihm Akhmat_Arena Computer_World Achuyevo Yugoslavia_en_los_Juegos_Olímpicos_de_Sapporo_1972 Yak-24 Adrian_Lezama Ace_crusher Abd_al-Karim_al-Basti Abe_lincoln Cletus_Spuckler Contrato_de_Leasing Cissampelos Charles_Grey,_2º_Earl_Grey Yuxtaposición_(Ontología) Abadía_de_Gerolle Vy_les_Lure Vuelo_705_de_Federal_Express Conceição_do_Jacuípe Villa_Mantero_(Entre_Rios) Villotte_devant_Louppy Conferencia_Episcopal_Venezolana Van_Manen Acer_insigne_var._van-volxemii Colombianos_en_las_Grandes_Ligas_de_Béisbol Ciclón_Tropical_del_Atlántico_Sur You're_a_Lie Al_Kalb_al_Rai Yothatikan_F._C. Agente_de_movilidad Alberto_Blanco Aistopetalum Viva_Hate Aeropuerto_Internacional_de_Jeju Vellosilla Acuerdo_de_boiso_lanza Cocle Agarramoños Condado_de_Humphreys_(Tennessee) What_Kind_of_Fool_(Heard_All_That_Before)

html map