Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Meddici

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.viator.ta-muzyka.czest.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.ta-muzyka.czest.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.aplestos.w-bliski.limanowa.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Galium_pubescens Gloria_(Luisiana) SSE2 Umā-sahāya Iglesia_de_San_Julián_(Pedra) Gil_Blas Roquebrune Reurbanizacion_El_Silencio Gleann_Mòr U_35 Gambarogno SNN Romanico_lombardo Gambito_danes Ricardo_Ceratto Tremor Roger Review_Your_Choices Gimnasia_en_los_Juegos_Olímpicos_de_Los_Ángeles_1984 Gines_Navarro_Diaz_de_León Glaciar_San_Francisco Unitat_del_Poble_Valencià Gisela_en_América Tshala_Muana SPME Reino_Unido_en_los_Juegos_Olímpicos_de_verano_1896 General_Vintter Implica Immram Rábano_de_Sanabria Inmortales_(taoismo) Trusted_Computing Geracium_molle Ingenieria_agronómica Genissac Técnica_medio-lateral Urbano_VI Municipalidad_de_jegunovce Unity_3D Represa_de_ilha_solteira Rhodogeron_coronopifolius Municipio_de_Wilson_(condado_de_Fulton,_Arkansas) Remo Twitstar V0789_Monocerotis Rincon_Grande_(islas_Malvinas) G.A.Klebs Geografía_de_Santa_Lucía Rodrigo_Lara Rio_Calera Trenton_(Tennessee) Municipio_de_Halifax_(condado_de_Halifax,_Carolina_del_Norte) Fundacion_Educando_a_un_Salvadoreno Municipio_de_Potter_(condado_de_Beaver,_Pensilvania) Rey_heredero_de_la_Corona_de_Aragón

html map