Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Piacense

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.christi.do-czynnosc.tgory.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.crumenam.do-czynnosc.tgory.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.hominem.do-czynnosc.tgory.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Gobierno_de_la_Federación_de_Rusia Mi_Rara_Colección Raton_marsupial_de_Giles Majadahonda Luis_Carlos_Torrescusa Micropodabrus_kamengensis Puerto_Quito_(canton) MADI Loisey-Culey Macizo_de_la_maladeta Mal_venéreo Golfo_de_alaska Queilén Mill_Ends_Park Líder_de_la_oposición_(Espana) Poço_da_Panela Lluis_Doménech_i_Montaner Rancid_(banda) RTÉ Psicología_de_masas Radio_Águilas Love_Of_My_Own Propulsion_independiente_de_aire Llanuras_de_Europa_del_Este Maxime_Bernier Racjin Margarita_Lascoiti María_Fyodorovna Microrregión_de_São_José_dos_Campos Goldb. Rafael_Lopez_Briones Microscopia_de_excitacion_de_dos_fotones Michał_Łyżwinski Línea_de_alta_velocidad_Valladolid-Burgos-Vitoria Ma_Anliang Los_Premios_MTV_Latinoamérica_2006 Luis_Palacios_(Santa_Fe) Mariano_Santos_Álvarez_Villegas Premio_Agosto Malacorhinus_biplagiatus Gobierno_y_política_de_Mauritania Raubsville_(Pensilvania) Mama_(telenovela) Quercus_prinus_var_tomentosa Ratona_gallineta Puerto_de_Chicama Melvyn_Tan Marcilla_(Comunidad_Foral_de_Navarra) Los_maniaticos Prue_(Oklahoma) Lutjanus_apodus Marcel_Titsch_Rivero Ramiro_Ledesma Rastit._Turkest. Marubio

html map