Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Pizza

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.tempore.pod-system.olawa.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.pod-system.olawa.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.alto.w-zespol.sosnowiec.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Viñetero Condado_de_Sanders Comic_Studio Condado_de_Cowlitz_(Washington) Condado_de_Alger W._W._W. Aeropuerto_de_Dallas_Fort_Worth Aborto_inducido_en_Colombia A_Bronx_Tale Conector_Cinch Vilajuiga Zeyheria_tuberculosa Achatinella_thaanumi Addie_Land Adi_Shankaracharya Zakłady_Azotowe_Puławy Chisinau Compás_de_cantero Velocidad,_Desecho_y_Metal Chirihue Wilson_Morelo Ada_euodes Club_Atletico_Independiente_(Trelew) Agnóstica Vicente_Pastor_Fernandez_(artista) Voivodia_de_Silesia_Baja Washington,_Distrito_de_Columbia A_Factory_Sample Vesna_Girardi-Jurkić Winterport_(condado_de_Waldo,_Maine) Vertedero_(hidráulico) Welchia WR_124 Condado_de_limerick Vitis_sicyoides_f._lobata Villar_Pellice Violetas_de_Marzo Chillon Aeropuerto_de_burgas Aeropuerto_Internacional_Reno-Tahoe Albrecht_von_Wallenstein Alejandro_Aleksándrovich_Románov Comic_policiaco Victoire Villon_(Yonne) Zonitis_sedilloti Abril_de_1940 Club_de_Deportes_Corporacion_Municipal_de_Nuñoa Wushu_en_los_Juegos_Bolivarianos_de_2013 Acta_Adriat. Adi_Dassler Aeropuerto_Norman_Y._Mineta Conferencia_académica Xelajú Victor_Hope

html map