Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
San domino

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Division_por_tentativa Dactylispa_feae Derbi_de_los_Campeones Crómlech Distrito_de_Providencia Copa_de_Naciones_de_la_WAFU_2010 Códice_Ephraemi_Syri_Rescriptus Allodaposuchus Dvārakā Diplopappus_annuus Ding_dong Cristian_Hernández Cybi Dani_Rodríguez_(baloncestista) Cordia_trichotoma_var._blanchetti Coursan Alyssum_conglobatum Altstadt_(Dresde) EasyTracker Demografia_del_Estado_de_Hidalgo Cultura_Ichma Corioli Dai_no_daibouken Crónica_mexicayotl Dreams_(The_Whitest_Boy_Alive) Cruz_de_Caballero Edificio_Banco_Supervielle Costo_hortense Algoritmo_de_reemplazo_de_páginas Danza_de_espadas_de_Puebla_de_Guzman Amigo_cielo_testigo_/_Lo_que_más_quiero Doroteo_Arango_Arambula Ecorregiones_de_México Distrito_de_Abim Coquilla Distrito_Jerusalen Economia_de_Kazajistán Diatropa_rotundifolia Dolmen_de_San_Adrián Drop_Dead_Gorgeous Cumbre_del_Libertador_Gral._San_Martin Decne Copa_de_Francia_de_Waterpolo_masculino Division_de_honor_de_fútbol_femenino_1997_98 Alfredo_Pérez Cártel Alphonso_Mouzon An-nafil Decimonónicos Alianza_Progresista Disentería_infecciosa EC-145 Crataegus_oxyacanthoides Corazon_Salvaje Crazy_(cancion_de_Gnarls_Barkley)

html map