Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Bolognese

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Direccion_IP Cordillera_Isabella Crida_a_la_Solidaritat Dru_Drury Domingo_de_Resurrección_(desambiguación) Dysdera Dexter_s_Lab Declaracion_de_Madrid Alfa_Andromedae Daily_News_of_Los_Angeles Altsasua Amotken Eagle_Grove_(Iowa) Alfonso_de_Castilla_y_Diaz_de_Haro Diosa_hindú Dominique_Joseph_Rene_Vandamme Dalai_Lama Dark_Moor_(album) César_de_Paepe Corchete_de_Lagrange Desamortizado Dél-Alföld Craibella_phuyensis Dany_Lafèrriere Distrito_de_Renacimiento Cubarral Dolores Disquetera_de_5¼ Cánovas_(Episodio_nacional) Daewoo_Kalos Denuncia_anonima Ana_Isabel_Mariño_Ortega Dimitri_Constantínovich_de_Rusia Dubai_Towers_(Doha) Alismorchis_tricarinata Declaración_de_Independencia_de_Estados_Unidos Diócesis_de_Mérida_Badajoz Dinelli Alte_Salzstrasse Don't_Stop_(Funkin'_4_Jamaica) Copa_Antonio_Peña Copa_del_Rey_de_fútbol_1923 Aleph_null American_Life_(cancion) Corte_de_Apelaciones_de_Valparaíso Directorio_Revolucionario_Iberico_de_Liberacion Edificio_Federal_David_W._Dyer_y_Palacio_de_Justicia_de_los_Estados_Unidos Disco_Crash Corpusculo_de_Meissner Células_Revolucionarias Echites_ptarmicus Dos_jovenes_riendose_de_un_hombre Cubierto Corte_(Córcega) Cuernos_de_oro_de_gallehus

html map