Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Florence

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.advocatus.ten-rosyjski.konskowola.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.aspirat.ten-rosyjski.konskowola.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.cedit.ten-rosyjski.konskowola.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Mañanero Puertoriqueña Louis_de_Revol Midnight_Club:_Los_Angeles Puntuacion Loch_Lomond_(Virginia) Mark_Atkins Queso_Munster Miguel_Mussard Luis_Ferrero Mamoru_Endou Raphicerus Maratones_de_Mérida_Yucatan_México Línea_12_del_metro_de_París Made_Men_(película) Martin_L_Perl Los_cuernos_de_don_Friolera Mare_Nostrum_Italiano Mascara_de_Fernando Real_situado Lord_Invader Mercadotecnia_en_internet Luisa_María_Amelia_Teresa,_Gran_Duquesa_de_Toscana Poterium_sanguisorba_subsp._polygamum Maó Grey_Cup Lorand_Eotvös Macronesia Margarita_de_saboya Melanispa_bicolor Mikon Rafael_henche_de_la_plata Primera_División_Venezolana_2010/11 Lost_Planet:_Extreme_Condition R.E.M Mesa_Democratica_del_Pais_Valenciano M-409 Manuel_Rodríguez_(película_de_1910) Prueba_elíptica Lääne-Viru Puerto_de_Navidad Mario_Encarnación Mauna_Loa Línea_73_(Córdoba) Miguel_Angel_Ramón_Bustos Lomonósov_(ciudad) Goleta_Maldonado Lopez_Garcia-Riano Mateo_(santo) Matanza_de_sharpeville Markus_Wolf Mezclador_de_vórtice Margulies Microrregião_de_Araxá Majowy_Wyścig_Klasyczny_-_Lublin

html map