Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Bolognese

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Florenci_Mauné_i_Marimont El_día_del_Sol_negro_parte_1:la_invasion Engystomops_pustulatus Editorial_Rollan Estacion_Biologica_La_Selva Francisco_Javier_Baztán_y_Urniza El_Playón_(Santander) Enrique_Díez Estudios_de_ejecucion_trascendental Egon Estacion_de_El_Maresme-Forum Euimata Elliott_Murphy El_tren_llegó_puntual Enrique_Baron Epoca_Bizantina El_club_de_la_lucha_(1999) Fernando_Manuel_de_Villena_y_Nunez_de_Lara Empresa_Pública Escudo_de_Anglesola Escala_de_piedras Fisiopatologia_de_las_glandulas_suprarrenales Fran_Vazquez Fondo_Europeo_de_Desarrollo_Regional Europs_impressicollis_impressicollis FREE_FREE_/_SUPER_MUSIC_MAKER Esbareich Escudeiros Einheriar Egales Eve_6 Forró El_senor_de_los_anillos_Las_dos_torres Forasaccus_lanceolatus Fort_Wayne_Fury Etienne_Leon_de_Lamothe-Langan Fleetwood_Town_F.C. Eduardo_Estevez First_Lord_of_the_Treasury Estacion_de_Goya_(Metro_de_Madrid) Ejulve_(Teruel) Eremaiea El_Manana_Nunca_Muere En_Clave_de_Rock Estación_Bilbao_Atxuri Ermita_de_Santa_Maria_Magdalena Estrecehez_de_corazon Et_in_Arcadia_ego Elecciones_Generales_de_febrero_de_1936_en_España Ferrocarril_Andino Francisco_Javier_Ramirez_Gámez Estadio_General_Pablo_Rojas FK_Gomel Forcis Espinterómetro

html map