Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
San domino

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Autobiográfico High_School_Musical_3:_Senior_Year:_Sing_It! Ansi.sys Aprendizaje_semi-supervisado Mordella_weisei Anastasio_II_(emperador) Hermandad_del_Gran_Poder_y_la_Esperanza_Macarena_(Barcelona) Half_Life:_Opposing_Force Historia_del_Congo_R_D Héctor_Zelaya Monasterio_de_la_Resurrección_de_las_canonesas_del_Santo_Sepulcro Mundial_de_Fútbol_de_1986 Hyperolius Géza_Kralován Assamitas Aseraggodes_herrei Avon_la-pèze Moutiers_sous_Argenton Ano_1125 Hortiga_de_zorro Hacha_de_Petos_(Pollax_Poleaxe) Muneca_quitapenas Grupo_Pirenaico_mozarabe Historieta_en_Cuba Hortense Hokkaidō,_Japón Humberto_Mendoza_(botanico) Guerra_de_Vietman Idiazabal_(queso) Mitológica_griega Muda_Hassanal_Bolkiak Heliodoxa_jacula HCN Ano_1775 Asunto Guazuma_ulmifolia Molino_de_la_Alegría Monorail Harry_Grant_Olds Haworthia_viscosa Historias_detrás_de_la_muerte Guatemala_en_los_Juegos_Olímpicos Haut-Vully Aripripazol Hakan_Şukur Mira_Pampa Homotherium_latidens Monolepta_zambesiana Azanefa Augusta_de_hannover Hesse_Kassel Monstera_lennea August_(actriz_porno) Hidroxido_de_estroncio Henri_Padou

html map