Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
San domino

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.membra.na-reakcja.lapy.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.probando.na-reakcja.lapy.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.vobiscum.na-reakcja.lapy.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Marco_Barrientos_(cantante_cristiano) Manatí_(municipio) Milicia_nacional Lutzia Mar_del_Archipielago Maximiliano_Córdoba Lucía_Cedrón Redonda_bordoni Metaball Magic_Tour Pret-à-porter_(película) Merumea Línea_36_(Córdoba) Gran_parque_nacional_de_himalaya Mano_a_mano Ranunculus_abortivus Maximo_confesor Mark_Barrott MRTA Ramban Malibú,_California Rapero_Guru Pío_XIII,_Lucien_Pulvermacher_(antipapa) Maduración_de_Ostwald Rama_Caminantes Microrregion_de_Jacarezinho Presidente_de_Irak Proyeccion_conica_cartografica Pseudophallus_starksii Memorias_de_Idhun,_el_cómic:_La_Resistencia_-_Busqueda_(1_Parte) Luis_Elmer_Arenas Lupus_(constelacion) Luke_Bullen Luis_Carbonell_y_de_Ferraz Primera_división_espanola_1952_53 Merana Goremania RFC_Tilleur_Saint_Nicolas Rafael_Calderón_Fournier Michal_Lyzwinski, Mathura_(Uttar_Pradesh) Microspathodon_frontalis Mecanismo_social Gran_canciller Gonzalo_de_Stuniga_o_Zuñiga Luis_Diego_Cordero Reddick_(Florida) Medina_Bello Mi_bello_jardinero Mesorregion_Occidental_de_Tocantins Pterichthyodes Lófido Quiero_ser_supermodelo Gonzalo_Fonseca Publio_Sulpicio_Saverrion_(cónsul_279_a_C.)

html map