Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Florence

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Tartessós Salazar Sony_BMG_Music Test-and-set Steffen_Justus St._Libory_(Illinois) Sinfonia_"Inacabada" Saint-Julien-de-la-Liègue San_Vicente_de_Montalt Tetraleurodes_kunnathoorensis Spinatimonomma_pseudodoriae Super_Mario_All-Stars_25th_Anniversary_Edition San_Matías_(Ángel_Sandóval) Site_map The_Commitments Schistotylus_purpuratus Tierra_del_Vino_(mancomunidad) Telematch_(programa_de_television) Sistema_secuencial Santander_Racing_Club Sheffield Sexual_Freedom_Coalition Taxonomo Sexy_Beast Tondela Salvia_durandiana Southeast_Yankton_(Dakota_del_Sur) Teatro_Real_Nacional_de_Londres Teatro_Chacaíto Seguridad_del_Estado_(Checoslovaquia) Se_llama_copla_4 Sindrome_del_shock_toxico Servicio_de_compañía Television_en_España_en_1982 Sauquillo_de_cabezas Tinambú_barreteado Seleccion_de_futbol_de_la_Republica_Federal_de_Yugoslavia Survivor:_Ünlüler_vs._Gönüllüler Tolidostena_atripennis Sinagoga_de_Jobar Sinfonia_n._11_(Miaskovsky) Sistema_de_Información_Contable_de_la_Seguridad_Social_de_Espana Saint-Barthélemy_(desambiguación) Standish_(Maine) Till_Death_Do_Us_Part The_Most_Gigantic_Lying_Mouth_of_All_Time Teorema_del_punto_fijo_de_Banach Teoria_Laboral_del_Valor Stepan_Spandarian Saul_Aaron_Kripke Toona_febrifuga_var_ternatensis Tomas_Camarillo_Hierro Stay_(Maurice_Williams_y_Covers) Széchenyi_Istvan Seguro_Maritimo_en_Chile

html map