Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Piacense

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Dimondale Amistad_National_Recreation_Area Alquería_(estación) Cuentos_espantosos_para_niños_caprichosos Dream_On Delia_Dorta Der_kaukasische_Kreidekreis Cultura_de_Perú Allan_Quatermain Edificio_Banco_Francés_del_Rio_de_la_Plata Cortemaggiore Deşteapta-te,_române! Discovery_Channel_Pro_Cycling_Team Coto_Carcedo Amor_en_custodia_(versión_mexicana) Crocketts_Bluff Códigos_negros Ecuación_diofantica Diego_Mateo_Alustiza Algeciras_Club_de_Futbol Crassula Dommartin_(Nièvre) Distrito_de_poroto Economía_ecologica Cumulo_de_Ptolomeo Days Demetrio_de_Tesalonica Alfredo_Cazaban_Laguna Dance_Dance_Revolution_Max Distrito_de_Villaflores Dubai_Pearl Copa_Hopman_2010 EFP Alejandro_De_la_Cruz_Bentos Demanio Doctores_descalzos Delicia_turca_(dulce) Convertidor_catalítico Coraloide Detención_administrativa_(España) Convento_de_San_Blas_(Lerma) Dam_Yehudi_Nakam Craigslist.org Décimas_para_un_valiente Distrito_Ronda Círculo_linguístico_de_Copenhague Corriguela_borde Copa_del_Generalisimo_de_fútbol_de_1940 Cytisus_platycarpos ENISA Corymbia_citriodora Diosma_obtusa Distrito_de_kunturkanki Aligot Dile_a_Laura_que_la_quiero

html map