Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Pasta

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Het_Huis_Anubis_en_de_Vijf_van_het_Magische_Zwaard Avatar_(Internet) Historia_del_Club_Deportivo_Los_Millonarios Andrés_Pérez_(músico) Hemiechinus_collaris Hoz_de_Anero Hegetschw IC17 Hidesaburoh_Ueno Gustavo_Gonzalez_Rodriguez Aulo_Postumo_Albino_(cónsul_99_a._C.) Antonio_Ramirez_Martínez Horistomyia Hearts_and_minds I_Festival_de_Cine_Urbano_de_Penalolen Motor_TJet Azahar_de_la_India Herencia_(Ciudad_Real) Mini_Martes Hakko_Ryu Moreda_(Granada) HuMax_CD20 Mountain_of_Madness Arteria_colica_izquierda_superior Analisis_bursátil Milton_Rodriguez Guardia_Colonial_de_los_territorios_españoles_del_Golfo_de_Guinea Arquitectura_fenicia Aurelio_Víctor Mosen_Sol Arabis_glabra Mother_and_Father Augurino Mimosa_alata Analisis_de_Peligros_y_Puntos_de_Control_Críticos Monte_Licabeto Hasami_Nagasaki Apostol_Lucas Homoserina_deshidrogenasa Hyperolius_leucotaenius Arnac-sur-Dourdou Guerrilleros_tupamaros Mockturtlesuppe Mont-l'Evêque Hermandad_de_San_Juan_(Écija) Hispano-breton_(caballo) Moissac_Vallée_Française Gringo-Gaucho Andres_Gonzalez_de_Barcia Asteriscium Haley_Hotchner I_Just_Don't_Give_Fuck Gualliguaica Gómez_(apellido) Guardianes_del_Día_(película)

html map