Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Meddici

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Every_You_Every_Me Erich_Anderson Fortaleza_de_Santo_Tomas Federación_de_Agencias_de_Bienestar_protestantes Esmeralda_Gijón_Zapata Ensenada_off/road El_ultimo_atardecer_(película) Estación_de_Juan_de_la_Cierva Edith_Shain Episodios_de_Marco,_de_los_Apeninos_a_los_Andes Ejército_Continental Etlar_Lester_Nielsen El_tormento_y_el_extasis Estacion_de_Logroño Equipo_Mixto_en_los_Juegos_Olímpicos Edouard_Verreaux Estación_de_Acacias Felipe_del_Sacro_Imperio_Romano_Germánico Francisco_(cantante) Ernestina_de_Champorcin Escuela_de_Tecnología_superior El_Alquimista_de_acero Estación_de_Termini Fiefs Fernando_Meza_Moncada El_Secreto_(pelicula) Fofonov Estadio_Nacional_del_Partido_Nacional_Fascista Eleanor_Marie_Robertson Embalse_de_Kiev Federación_de_Trabajadores_de_la_Región_Española Fernando_(desambiguacion) Estenopterígido FTF Estefanía_Godoy Francisco_Tomić Franco_de_appenzell Factoría_romana_de_salazones_(Algeciras) Estación_Minerales Francofonos_de_Prescott_Russell Efecto_Pauli Estadio_José_Rafael_"Chael"_Leonett Estándar_de_Jerarquía_de_Sistema_de_Ficheros Elecciones_estatales_de_Tlaxcala_de_2013 Franklin_Knight_Lane Fonologización Elecciones_generales_espanolas_(2004) Estación_central_de_berlin FFyL El_pastoe Fijacion El_beso_de_Judas_(pelicula) Elecciones_parlamentarias_de_Chile_(1933) Escaloniales Fragmentacion_de_Hábitat

html map