Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Pizza

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Da.wikipedia.org Dupont_(Wisconsin) Día_Mundial_del_Niño Dieffenbach_les_Wœrth Dialecto_valdostano Douglas_N-8-A2 Domfront_(Orne) Alicia_Ciciliani Distensión_(Medicina) Divisiones_del_mundo_en_el_islam Cápsicum Dhimiter_Cani Cordillera_de_los_Andes Cortazar_Apuntes_para_un_documental Dover_(Nuevo_Hampshire) Dermápteros Departamento_del_Bajo_Rin Detroit_Electric_SP:01 Darío_Herrera Cuestión_de_competencia Distrito_de_Jablanica Cucuteños Cruz_Fidélitas Derweze Curtemonomma_opacum Danza_clasica_Jemer Digitalización Críticas_al_ateísmo Corporacion_Club_Atletico_Bucaramanga Distrito_Escolar_Independiente_de_Huntsville Amores_de_vampiros Dinosaurio_(desambiguación) Diccionario_de_Biografias_y_Mitologia_Griega_y_Romana Almudevano Cumiès Cronologia_de_la_medicina_y_de_la_tecnologia_medica Ecclestone Corona_del_Emperador_Romano_Germanico Cultura_mixteca Dinucleotido_de_nicotinamida_adenina Alias_(desambiguacion) Doda_(cantante) Cuatro_etapas_del_nirvana Craig_(Misuri) Alois_von_Frolich Corona_(botánica) Dumb_Hounded Diekplous Dragon_Ball_(pelicula) Cyphon_caspicus Allison_Janney Diagnosis:_Murder Distrito_de_surcubamba Cylindropuntia_x_tetracantha Cotrabi

html map