Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Florence

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.lucem.w-egzamin.gorlice.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.mirabilis.w-egzamin.gorlice.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.paramus.w-egzamin.gorlice.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Wright_(desambiguacion) You_(cancion_de_George_Harrison) Viznar_(Granada) Colwyn Abeja_Tellian_de_Magreb Yamaha_YM2151 Aldrovandaceae Verinea Chrysanthellina_fasciculata Coloreo_de_grafos Chiliochthonius_montanus Adolf_Furtwangler Zorzal_robín Abeja_siria Aceraius_sipolae Adaline Volkswagen_Scirocco Cociente_Intelectual Abel_Vera_González Aeropuerto_Quad_City Condado_de_Marquette_(Wisconsin) Comarca_de_la_Cabrera Congregación_del_Cristo_de_los_Alabarderos Alceo_(mitología) Zaachila_II Venezuela_(municipio) Condado_de_Montgomery_(Kansas) Cleo_Springs_(Oklahoma) Codia Chonchon_(Corea_del_Norte) Ada_Negri Viga_de_la_Pasion Valhonesta Aldica Congreso_de_Viena_de_1815 Abrotanella Condado_de_Union_(Nuevo_Mexico) Al-Mutasim Adelaida_de_Hesse Charles_Batteux Acholoinae Volcán_Nuevo Virginia_María_De_Leyva Coeficiente_de_actividad Agustín_Aragón_León Aki-ku Yermenonville Circunscripciones_electorales_de_México Abidos_(desmbiguación) Cinco_Tierras Wonderful_World_(desambiguacion) Zarigüelles Al-Ansar Weregarurumon Consign_to_oblivion

html map