Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Pasta

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.clarum.do-zwiazany.stargard.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.docendo.do-zwiazany.stargard.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.glebae.do-zwiazany.stargard.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Limantour Jair_Rodrígues Jose_Maria_de_Aristizabal_Manchon Inés_de_Aquitania_(1059-1078) Komercní_banka Juan_Carlos_Vélez_Uribe Juan_van_der_Hamen Jungermannia_flabellatum Jugabilidad_de_world_of_wacraft Jo-jutsu Javier_Corcobado Jorge_Garcés_Fernández José_Luis_Romero_(futbolista) José_Luis_Martínez_(ciclista) Jorge_Alberto_Cavazos_Arizpe Ley_Fundamental:_Jerusalén_Capital_de_Israel José_Filgueira Le_Temple_(Gironda) Lista_de_números_EC_(EC_1_2) Jose_Marín Jorge_Lafauci Kevin_Magee Jerónimo_de_Loaisa La_Conversación Juan_Peña_"el_Lebrijano" José_Ramón_Orozco Juventud_d’Esquerra_Republicana_del_País_Valencià José_Braganca_de_Miranda Leandro_Alfonso_Ruiz_Moragas José_María_Peña La_Fresnaie_Fayel Laminillas Kamen_Rider_Ozu Listado_de_lineas_de_colectivo_de_Buenos_Aires_y_Gran_Buenos_Aires Laura_López Jaguarcillo Juan_Alonso_Pérez_de_Guzman_y_Guzman John_White_Geary L10n Leyenda_de_El_Pósito Justificacion Le_Bitoux Jay_Adams Lex_Romana_Visigothorum Jean_Meneses Judo_en_los_Juegos_Olímpicos_de_Barcelona_1992 Larry_Joe_Campbell Kevin_Kurányi Jose_A_Balseiro Lampsana_capillaris Leyenda_del_lago_de_sanabria Kirsten_Sheridan Jose_Sánchez_Guerra J._Jesús_Landeros_Amezola Joaquin_García_Monge

html map