Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
San domino

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Río_Shashe Técnica_de_impresión Remy Románico-mudéjar Inside_Out_(banda) Revelación_de_la_LNB Iglesia_de_Santa_María_de_la_Asunción_de_Castro_Urdiales George_Hearst Rosidas Rubén_Botta Iglesia_de_Suecia Glyphis_siamensis Roy_Thomas Freakonomics Musculo_pterigoideo_medial Rudjer_Boscovich Municipio_de_Falun_(condado_de_Saline,_Kansas) Río_Severn_(Reino_Unido) Triple_terapia S_O_S_(canción_de_Jonas_Brothers) Municipio_de_Rodeo_(Durango) Richard_Willstatter Museo-Archivo_de_Vilassar_de_Dalt Fórmula_2_Británica Union_de_Utrecht_(Iglesias) Roberto_Eugenio_Cerro Genealogias_de_Roda Geografía_de_Nauru Fundición_(electrónica) Remalard Gleditsia_bujotii_var_pendula Fronteras_de_los_continentes USA_TODAY Gobernanza_de_ti Giraudias Reynaldo_Gargano Impatiens_walleriana Under_The_Influence:_A_Tribute_To_The_Legends_Of_Hard_Rock If_then_else_(álbum_de_The_Gathering) Gimme_Some_Truth_(album) Tropicis_brevicarinatus Universitas_Complutensis Técnica_de_la_Dinastía_Song Robert_Loraine Municipio_Píritu_(Falcon,_Venezuela) Rodolfo_(reno) Revivalismo_(arquitectura) Geranium_sylvaticum_beta_eglandulosum Rita_Oraa USB_inalambrico Georgi_Zhukov S_nitrosotiol V_Distrito_Electoral_Federal_de_San_Luis_Potosí Fétis Félix_Dardo_Palorma

html map