Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Pizza

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Beowulf_(película_de_1999) Campeonato_de_Futbol_Femenino Bjarni_Brodd-Helgason Catedral_de_la_Asunción_de_Nuestra_Senora Castrillejo_de_la_Olma Canon_Grieve Bv_206 Bateria_AAA Britannia_Row_Studios Bases_robadas Calle_Canal_(línea_de_la_Octava_Avenida) Cee_(La_Coruña) CMT2 Bamberga Boswell_(Indiana) Back_to_the_Future_(trilogía) Bartolomé_salva-vidal Baccharis_fasciculosa Catalisis_Ziegler-Natta CCNE1 BNX Cabo_Noroeste Bandera_de_ruanda Carlos_Slim Base_de_la_Fuerza_Aérea_Andrews Bis Cantón_de_Pamiers_Est Brutalismo Capitulos_de_Great_Teacher_Onizuka Carrera_hacia_el_abismo Calendario_azteca Cesura Britny_fox Cañamillo Castillo_de_Suero_de_Quiñones Bierun Calle_de_Mesón_de_Paredes Blue_Thunder Bussac_sur_Charente BU-945 Buyé Banara_fagifolia Centro_de_Formación_Técnica_Estudio_Profesor_Valero B._luridus Basilica_romana Blanzay-sur-Boutonne Bak_Jin_tae Bibi_Gaytan Bollo_de_cóctel Centericq Casa Botines_(telenovela) Buddleja_monticola CdmaOne Batalla_de_la_chincúa

html map