Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Bolognese

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Fuerzas_aereas Rudolf_Ritter_von_Alt S._A._Andree Iglesia_de_San_Andres_(Éibar) Rondissone Resv._Holms. Universidad_nacional_de_santiago_del_estero Roridomyces Tuxtla_Gutierrez_(ciudad) Roberto_Martínez_Martínez Indoreonectes_evezardi Uniforme_estadounidense_de_campana Roseocactus_lloydii Urodera_cryptocephaloides Rika_Fukami Treguier Unión_Lara_FC Reviews_of_Modern_Physics Río_Kwai Roy_Posas Imputadas Turismo_deportivo Municipio_de_Bloomington_(condado_de_Butler,_Kansas) Municipio_de_Marion Ron_(desambiguacion) VMailer Fuerza_Aerea_del_Ejército_Popular_de_Liberacion Iglesia_Correlliana_Nativista Municipio_de_Jefferson_(condado_de_Boone,_Indiana) Rimbach-près-Guebwiller Incidente_de_la_Congress Târnaveni Renée_Vivien Il_Tiberio Río_Taséyeva Trigésimo_Octavo_Periodo_Ordinario_de_la_Asamblea_General_de_la_Organizacion_de_los_Estados_Americanos Municipalidad_de_Pļaviņas Uniao_das_Populaçoes_de_Angola Friends_Will_Be_Friends Respect_(álbum) GJ_473 Rokkinpo_Goroshi Ussita Urroz-Villa Genero_(gramática) Gabriele_Salvatores Gerard_Piqué Río_Ardeche General_Torrijos Gayan_(desambiguación) Municipio_de_Ray_(condado_de_Macomb,_Míchigan) U_D_I Municipio_de_Laketown_(condado_de_Carver,_Minnesota) Gliese_330 Rob

html map