Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
San domino

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Invasiones_britanicas_al_Río_de_la_Plata La_Haye_Pesnel Jazmin_naranja Kakashi_Gaiden Lapiedra_chilensis Leghorn Kata_(álbum_de_Catalina_Palacios) Jose_Vicente_Arzo Kimble L_A_V._Madrid-Levante Lechetrezna_tomagallos Jesús_Ben_Sirac Libertad_del_arte Jean_Marie_Le_Pen José_Maria_Iglesias K_1_World_Grand_Prix Lene_Nystrom Jacopo_da_Varazze Julian_Palacios_(Camera_Café) Islas_Tres_Reyes Kakteen Jardín_Botanico_Acuático_Mizunomori Leo_Siegfried_Kopp Labitnangi José_Antonio_Giron_de_Velasco Laurentia_debilis Jugon-les-Lacs Le_Canard_Enchaîne José_Luis_Cabión Libra_de_Tonga Jaristepa José_Ángel_Antelo Kim_Jong_In José_Blanco_(música) Lime_Lake-Machias_(Nueva_York) José_Alonso_Ortiz Jean_de_La_Bruyére Julio_F_Navarro La_aparición_de_la_Virgen_a_san_Lorenzo Laperche Jaime_Andrés_Gómez_Ardila KaktusáY;_odborný_mĕsičnik Institución_Educativa_Colegio_Francisco_Arango Iptar-Sin La_red_(canal_de_televisión) José_Maria_Purón Keswick_(California) Khem-Beldyr K-ON! Isabel_María_de_Braganza La_Celle_(Var) Irlandeses_en_Mexico Jesus_en_India Justo_Briceño Las_Delicias_(Santiago_del_Estero)

html map