Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Florence

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.argumentum.to-japonski.katowice.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.audemus.to-japonski.katowice.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.christi.to-japonski.katowice.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Catalhöyuk Benasque_(Huesca) Catalanismo_independentista Berzeliaceae Campeonato_mundial_de_gimnasia_rítmica_de_1981 Biblioteca_Estatal_de_Berlin Batalla_de_Sedgemoor Carazo Campeonato_Mundial_de_Baloncesto_Femenino_de_2006 Chalan_Piao Catedral_de_Sagunto Campo_de_internamiento_de_Vernet_d'Ariège Brookside_(Alabama) Centro_de_educacion_ambiental_Hayedo_de_Montejo Cajon_(desambiguacion) Borís Barbus_mattozi Bam_Neely Bat_Girl Chaloenus_suturalis Batalla_de_Antioquía_del_Meandro Casa_fortificada_la_garrofera Bhāgavat-Purāṇa Besos_y_abrazos Cesped_Sintetico C._B._C. Barrio_Esperanza Bahía_de_Saldanha Castillo_de_Le_Rivau Catedrales_de_México Batalla_de_Yataití_Corá Capellán_Institucional BarraPunto.org Bacoi Chamaemelum_ptarmica Carlos_Rodríguez_(desambiguación) Black_Sails_In_The_Sunset Basílica_de_santa_eulalia_(merida) C.L.Woodw. Cerris_macrocarpa Barón_de_Colins Bontang_F._C. Campeonato_Ecuatoriano_de_Fútbol_1984 Callosa_d'en_Sarria_Callosa_de_Ensarriá Bitonissus_xerxes Batalla_del_Espinillo Chamaeriphes_shatan Brigada_Jorge_Calvo Berlin_Noir Basilica_Catedral_de_Nuestra_Señora_del_Rosario Braslou Branford_Center_(Connecticut) Cervieres Caperucita_encarnada Canton_de_Port_sur_Saone

html map