Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Meddici

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

McDonald's_All_America_Team Línea_251_(Interurbanos_Madrid) Región_capital Lobelia_aphylla Grafica_de_columnas Lo_mínimo_indispensable Micrómetro_astronómico Real_Fuerza_Aerea_(desambiguacion) Los_anticuarios Mercedes_(ciudad,_Uruguay) Provincia_de_Tinduf Referendum_sobre_el_Estatuto_de_Autonomia_de_Andalucía Los_adolescentes Prionispa_patra Raul_de_Molina Lower_Benefield Milan_Vidmar Luis_Diego_López March_or_Die Radioinmunoanálisis Macaca_sylvanus Metaphryniscus_sosae Línea_129_(EMT_Madrid) Premio_Cinematográfico_Alemán Príncipe_de_Orange Mesembryanthemum_coruscans Ludwig_Schunk Maria_Luisa_Landín Líneas_de_código Provincia_de_lauricocha Punta_de_San_Lorenzo Lobo_Alberto Recopa_de_Europa_1965-66 Línea_430_(Buenos_Aires) Luis_Fabio_Xamar Mar_de_Tiberíades Mangosta_de_Durrell Louis_de_la_Corne Premios_de_Ayumi_Hamasaki Propulsion_humana Granace Massey_(desambiguacion) Los_Delirios_del_Mariscal Luis_José_de_Vendôme M3_Stuart Mario_Chiattone Manuel_Silvela_y_de_Le_Vielleuze López_Lujan Metro_de_chicago Gran_conquista_de_ultramar María_de_la_Esperanza_de_Borbon Luis_Lacy Miguel_García_Baró Gosta_Pettersson Quantum_of_Solace_(videojuego)

html map