Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Pizza

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Díez Amietia_vandijki Alexis_Frutos_Vaesken Daniel_Griffin Alfabeto_cirilico_arcaico EX_100 Curruca_de_Böhm Almacenes_Fiscales_de_Valparaíso Donato_Guerra Anabarilius_duoyiheensis Destry Diana_Taurasi Amescoa_Baja Delta_Capricorni Aleksandr_Sergeyev Dumast David_domenech Desfiladero Aleurothrixus_interrogationis Desregulación_del_mercado_laboral Destinos_de_Alaska_Airlines Aleksandr_Kutepov Earl_Fatha_Hines Alfredo_Carricaberry Daniel_Hernandez_Morillo Diego_de_Jaraba_y_Bruna Cristoforo_Munari Corriente_de_foucault Disneyland_Park_(París) Cubillos_de_Losa Alonso_de_Mendoza Diego_Alberto_Trotta Dassault_mirage_iii Amadeo_Raul_Carrizo Convento_de_San_Francisco_de_Asis_de_San_Andrés_Calpan Decimocuarto_Distrito_de_Paris Allardtia Denezé_sous_le-Lude Desintegración_del_protón Días_de_cine_(programa_de_televisión) Distrito_de_Age_(Mie) Coss Departamento_Quitilipi Duncan_(Carolina_del_Norte) Domingo_Antonio_Bussi Deportes_aéreos Diédougou_(Kati) Cuerpos_cetonicos Coricladus Dolichenus Aleurodicus_niveus Douglas_C-47_Dakota Domingo_Roncancio_Jiménez Ecole_Nationale_Superieure_d'Arts_et_Métiers DutiFri

html map