Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Florence

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Micra_derogata Lucía_Rodríguez-Noriega_Guillen Lucrecia_Borja Maria_Pia_de_Sajonia_Coburgo-Gotha_Braganca Majuela Puntos_extremos_de_Oceanía Memela Mezieres-sur-Seine Matando_Gueros Meigne_le_Vicomte Mauricio_Ariel_Caranta Principio_de_nacionalidad Madrehuela_rosea Martín_Lopez-Zubero_Purcell Pseudoyersinia_kabilica Red_Hot_Kinda_Love Macareo_(hijo_de_Helios) Mayo_de_1974 Luis,_Delfin_de_Francia_(1729-1765) Miembro_de_una_ecuación Marques_de_Miranda_de_Ebro Lām Gregorio_Martinez_(desambiguacion) Mario_Rojas Pseudomicrocara_elongata Malik_ibn_anas Grant_Morrison Luces_no_bélicas Raggare Martin_Cattalini Mecopus Queso_Varé Michèle_Morgan Goupillieres_(Calvados) Malva_baja_del_campo M._Boas_Hall Quiers Luis_Pagani Luis_Alfredo_Sánchez Presidente_del_Gobierno_de_Rusia Greg_Howe Goniodontium Martin_Gonzalo_del_Campo Manuel_Manrique María_Valenzuela Magnetobiología Gobrias_(noble) Granja_(Mourao) Los_Paisas_(banda_criminal) Luis_Cesareo Goussaincourt Memorias_de_Idhun_el_comic:_La_Resistencia_Búsqueda_(1_Parte) Primeras_Impresiones Loma_de_pandasco Real_Fuerza_Aérea_Hungara

html map