Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Pasta

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Torreones Tavuk_kebab Tiaraway Torre_de_Montroy Teoria_evolutiva_de_juegos Toxicodendron_vulgare Tikuch Tour_de_Francia_1939 Schwarz_Gelbe_Allianz Tarrafal_(desambiguacion) Santa_Maria_Maior_(Santa_María) Too_Much_Love_Will_Kill_You Segunda_División_B_Venezolana_2005/06 The_Hills_Have_Eyes_(película_de_2006) Somma-Vesuvius Thelymitra_ovata Tim_Burton Sinforiano_Madronero_Madronero Tipos_de_membranas_celulares Tradición_hindú Timarcha_seidlitzi The_dalston_set Tesis_de_conflicto Toldillo Sufijos Severina_Vučković The_Assassination_of_Richard_Nixon Semana_Santa_en_Medina-Sidonia Sociobiología Teletón_2004 The_Wicker_Man Sipúnculos Sistema_de_designacion_aeronaves_del_Ministerio_del_Aire_del_Reich Teatro_alla_Scala Sierra_de_la_albera Saucedo_(desambiguación) Tamazigt Seis_mejores_poetas_de_waka Santana_(automóviles) Todelar_Radio Touch_Me_(The_Doors) Serpentina_(geología) The_South_Wind Schizotus_cervicalis Sant_Joan_Despí Serie_cinematografica Sakura Saint_André_de-Boëge Tenis_de_mesa_en_los_Juegos_Asiáticos_de_2006 Tota_Santillan Sahafi_Hotel_F.C. Szenen_aus_dem_Leben_der_Heiligen_Johanna The_Beatles_(álbum) Thalia_setosa State_College

html map