Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Pizza

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Toreros_After_Olé_(EP) Saint-Pierre-le-Vieux_(Vendee) Sericographis_californica San_Joaquin_(estación_Metro_de_Ciudad_de_Mexico) Santiago_(Vitoria) Senatus_(desambiguacion) Torre_de_Esgueva Sopa_aleta_de_tiburon Terapia_intensiva_(album) Territorios_y_provincias_de_Canada_ordenadas_por_poblacion The_Diary_of_Anne_Frank_(obra_de_teatro) Tornillo_Micrometrico Spring_Hill_(Kansas) Torneo_Primera_B_Nacional_2004/05 Silicato_tricálcico Take_Me_To_Your_Heaven Tex_Winter Salo_o_le_120_giornate_di_Sodoma Saint_Louis_Missouri Seymour_(Iowa) Tauro_(astronomia) Saint_Forgeux San_Simón_(Arizona) Sao_Jose_de_São_Lazaro The_Capris Sisymbrium_nigrum Tellu Spider-Man_(Película) Sigh_No_More The_High_Fructose_Adventures_of_Annoying_Orange Saint-Maurice-sur-Dargoire Sergio_Rodríguez_VIera Theoa Shad_Gregory_Moss Sistema_de_designacion_aeronaves_del_Ministerio_del_Aire_Aleman Saint-Hilaire-Cottes Sōten_no_Ken Sikorsky_HH-60_Jayhawk Spessa Singles_(Banda_sonora) Santos_Gonzalez_Capilla Servicio_forestal_de_los_estados_unidos Shvetashvatara_Upanishad Team_Lotus_(1958-1994) Selección_Espanola_de_Fútbol Teoria_θ Sigmund_Rascher Salina_del_Gualicho The_grapes_of_wrath_(pelicula) Sitemap.xml Sinfonía_n_75_(Haydn) Steenmeijer Son_Wu_Kong Stephanothelys Telly_Savalas

html map