Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Meddici

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Integracion_económica José_Chepito_Areas Jose_Angel_Cadelo Juana_de_Mendoza Jorge_C._de_Kay Inteligencia_logica-matemática José_del_Rio_"Pick" José_Adolfo_Terrones_Benítez José_Iván_Santiago Josep_María_Beà Jose_Vicente_Hernández Kalcheva Javier_Labandon Liet_Internacional José_Villagrán_García Juan_Carlos_Ortega_(futbolista) Kavatshi_Airlines Isotonico Lago_Vozhe La_calle Karim_Bellarabi Juan_Carlos_Martínez_Terrazas José_Bodalo La_lección_de_anatomía_del_doctor_Tulp Liga_de_Socialistas_Democráticos Instituto_Nacional_de_Industria Las_Victorias José_Juliá Johnny_Garcia Jacques-Joachim_Trotti Laches_(Bogotá) Jorge_Luis_Villanueva_Badilla Julius_Keter Iosi_Havilio Laguna_Carapã_(Mato_Grosso_do_Sul) Lardier_et_Valença Isenthal Jardín_Botanico_de_la_Universidad_de_Tel_Aviv Jain Juan_Francisco_Martínez_Modesto_"Nino" K-Run's_Park_Me_In_First Jueves_santo Lipophrys_velifer La_campana_de_Rere José_Murillo_Aldana José_Herrera_Uslar Jacques_Denys_Choisy Linea_7_del_Metro_de_Barcelona Juan_de_Vera_Fajardo Letitia_Dean La_Chapelle_Saint-Luc Instituto_Nacional_de_Empleo_(España) Jose_Inés_Chávez_Garcia Interacción_electrostatica La_nava_de_ricomalillo

html map