Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
San domino

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Parque_nacional_de_Torronsuo Mustelus_ravidus Pola_de_laviana One_hot_minute Politekh_San_Petersburgo Parroquia_La_Pica Noise_Khanyile Piantón Número_inverso Paraná_(1874) Peña_de_Alájar Pokémon_legendario Papel_psíquico Nuevo_Leon_(estado,_México) Oblast_de_Brjansk PostNL Nicolaj_Schröder Onychodactylus Oriente_y_accidente Pamela_Tajonar Planes_de_ajustes_estructural PERSONA_trinity_soul- Pesca_de_cerco Nothing_Remains_the_Same Parque_Natural_de_la_Albufera_de_Mallorca Pegaso_(astronomia) Métodos_físicos_de_separación Oscar_Athie Neumoconiosis Palusapit Pleuronectidae Periodo_Predinástico_de_Egipto Paper_Faces Piratas!_Una_loca_aventura Ne-yo Palacio_de_La_Colina Pachi_Vázquez Olfatometria Oleg_Husev Peristylus Playa_de_San_Lorenzo_(Gijón) Nel_Llano_Merino Pedro_Martínez_(lanzador_izquierdo) Oxyothespis_mammillata Orden_"Antonio_José_de_Irisarri" Museo_de_Arte_de_Pampulha Overpowered_(álbum) Para_Los_Árboles Operacion_Triunfo_España Pinus_yunnanensis Naolinco_(municipio) Nuestra_Senora_de_la_Merced Ojuelos_de_Jalisco Piratas_del_Caribe Pachygenium_hysteranthum

html map