Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Bolognese

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.pueri.to-takze.nowaruda.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.verbis.to-takze.nowaruda.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.to-takze.nowaruda.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Canton_de_Saint_Rémy_de-Provence Beato_Ildefonso_Schuster_O_S_B CFU Cazulo Castillo_de_Corral_Antón Challenger_de_Kolkata Boisville_la_Saint_Père Buscaglia Batallon_louise_michel CBTis Batman:_Revenge_of_the_Joker Canciones_para_niños Categoría_taxonómica Batalla_del_monte_Tifata Bahía_Anabar Batalla_de_Frigido Castellfullit_de_la_Roca_(Gerona) Byousoku_5_Centimeter Biejkow Bazoches_au_houlme Casa_consistorial_de_Valladolid Bernes-sur-oise Cephalostachyum Bandar_bin_Sultan Caecogobius_cryptophthalmus Certificacion_ecologica Brasiluropoda_kaszabi Camino_de_Santiago_del_Norte:_Ruta_Vadiniense Bugs_Bunny:_Crazy_Castle_3 Bailes_y_danzas_populares Carlo_Del_Prete Batalla_de_Saipan Bernac-Dessus Best_Friends_(canción) Baloghibrasiluropoda Barbarito_Torres Bernabe_de_Modena Brigada_Mecanizada_XI Cama_de_Gato_(telenovela) Bromus_pinnatus_var._tigurinus Cercanías_Barcelona_de_Renfe Carpinterito_oliváceo Barrio_Refineria Cassá_de_la_Selva Chaetostoma_marcapatae Batalla_de_cătlăbuga Azrael_(desambiguacion) Casa_del_Fundo_El_Llolly Canaverales Bien_común_(Economia) Aše-guayaki Burnatastrum Caldera_de_Laguna Cesar_(departamento) Calendula_acuática

html map