Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Pizza

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

WWF_SmackDown_(videojuego) Aida_(nombre) Walter_del_Rio WP:PRO Viento_de_Levante Aeropuerto_Metropolitano_de_Detroit Comunitarismo_político Alberto_Junior Chase_Tower_(Chicago) Abu_l_Majshi Cintré Complejo_Chicontepec Ventas_y_discos_de_oro_de_Luis_Miguel Condado_de_Uinta_(Wyoming) Yasushi_Tsujimoto Vaccinium_punctifolia Whiplash_(version_de_Motorhead) Claudio_Gabis_y_La_Pesada Coalicion_de_los_dispuestos Villers_sous_Foucarmont Complices_(album_de_Luis_Miguel) Vasili_Abayev Wang_(apellido) Alcithoe_arabica Albo_Hachal_Méndez Ablepharus_brandti WP:WC_19 Comic-Con Varro_Lúculo Witry_les_Reims Adverbializacion What_more_can_i_give Cold_(canción_de_Static-X) Ciclismo_en_los_Juegos_Olimpicos_de_Tokio_1964 Absolutistas Condado_de_Shackelford Wikitabla Yvré_l'Eveque Agnee Companía_Gaditana_de_Negros Clariallabes_simeonsi XimoTebar Clima_urbano Cobitis_elongatoides Westie Vigia Coccido Acidoton_griseus Comercio_Ambulante Alejandro_Aguilar Airport_Heights Classic_Albums—Nirvana_Nevermind Chile_limpio Club_Atlético_Carcaraná Abbo_de_fleury

html map