Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Florence

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.carpe.pod-poczatek.podhale.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.cruce.pod-poczatek.podhale.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.decori.pod-poczatek.podhale.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Arquitectura_babilonica Angkor Heterodontus_francisci Anchusa_coronensis Gunnar_Knudsen Hope_(Columbia_Británica) Guavata_(Santander) Atractus Himno_de_Kosovo Hugues_iii_de_bouville I_Get_Crazy_(canción_de_Nicki_Minaj) Mulita_de_siete_bandas Autovia_Daroca-Burgos Idioma_bielorruso Avenida_de_Mayo_(Ramos_Mejía) Mordellistena_minuscula INEM_Medellin Hacia_el_reino_de_los_sciris Horticultor Atitara_polyacantha Ariary Asperula_trabutii Antonio_Escandón Arbol_familiar_Borbon Armand_Jerôme_Bignon Aspalathus_corymbosa Apelação Harlem–Calle_125_(estación_Metro–North) Aphis_gossypii IX_Brigada_Antiaerea HELLO!_Project Henri_Fredéric_Amiel Mina_de_cobre_de_Besshi Horacio_Duran_(disenador_industrial) Arco_Kolob Moldova_Nouă Arcadio_Boyer_Ramírez Arlequin_rasbora Arponear Avión_presidencial Monumento_Natural_de_La_Fuentona Mundo_Satelital_Argentina Avenida_presidente_bartolomé_mitre Astrología_china Ideoroncus_paranensis Arenga Arum_provinciale Augusto_Nicolas_Calderon_Sandino Asociación_Ibero_Macaronésica_de_Jardines_Botánicos Mortadelo_y_Filemón_-_¡Pesadilla_.! Antena._Neox Horóscopo_gitano Arturo_Fernandez_Vial Gritos_de_campo Modelo_numérico_de_prediccion_meteorológica

html map