Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Piacense

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Verónica_(leyenda_urbana) Ciudades_mas_pobladas_de_Oaxaca Condominio_Anglo-Francés Wendlandia Voyage_Yemen Club_Deportivo_San_Francisco_(Bahia_Blanca) Chuleta_Valluna Acadine Yevgueni_Jaldéi Clasificacion_de_Conmebol_para_la_Copa_Mundial_de_Fútbol_de_2006 Xabier_de_Lizardi Yo_estuve_ahì..._nosotros_tambien_(en_vivo,_parte_2) Concierto_para_piano_nro_5_(Beethoven) Chivas_Haifei Venus,_Vulcano_y_Marte Velouté Zongzi Valle_del_Pilon Abril_de_1967 Xie_Lingyun Agustín_Paniker Chatenay_Vaudin Cinco_Naciones_del_Pacifico Yahoo.com Chechu_Villaldea Clark_County Condado_de_Guingamp Aeropuerto_de_Yida Acreditación_Diplomática WWF_Fully_Loaded Várzea_(Arouca) Aeropuerto_de_melilla Configuración_propulsora Vinets Claire_van_der_Boom Vincent_Baestaens Condado_de_Livingston_(Nueva_York) Acorralada_(telenovela) Agua_Subterránea William_Cavendish_(1592-1676) Wikipedia_en_esquimal Coleonema_filiforme Agrupación_de_los_Amigos_de_Durruti Vladimira_Uhliřová Aeropuerto_de_Múnich-Fran_Josef_Strauss Alberto_Quintero_(actor) Waller Component_object_model Charles_Austin_Beard Alcasilera W.Anderson WaveMaker Xan Concierto_para_violin_n.º_2_(Prokófiev) Aeropuerto_Internacional_Ernesto_Cortissoz

html map