Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Pasta

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Juan_Pablo_Bulnes Lilo_y_Stitch_La_serie_animada José_Maria_Saponi Lily Las_Vizcacheras Jack_Huston Lars_Frederiksen_and_the_Bastards Invasión_de_Bolivia_de_1828 Jardin_Botanico_de_Tucson Isotemnidos Johann_Georg_Zimmermann Jubilation José_Maria_Valdez Kalamata_F._C. Josephine_Hopper Juan_Carlos_González_Ortiz L_A.P.D. La_viejecita La_milla_verde Liparis_rufina Literatura_erótica Jolmskaya Jardín_Botánico_de_Dresde Jerónimo_de_Westfalia Juego_de_las_Estrellas_de_la_Major_League_Soccer_2012 Jose_García_Carranza Juegos_online Ivar_Asbjørn_Følling Jardín_Botanico_de_la_Ayuda José_Julian_Martí_Pérez Juegos_Olímpicos Kuomintang Jose_Luis_Vivaldi Leopold_Zborowski Kemco Iñigo_Lopez_de_Mendoza_y_Quiñones Lista_de_tecladistas_que_utilizaron_el_sintetizador_Moog Josefa_Iloilo James_Douglas_Morrison_Clarke Jan_Boven Juan_Ferreras José_Ramon_Pérez_Ornia Kupeharpalus Le_Pondy Ligamento_cruzado_anterior Lista_de_capitulos_de_Dragon_Ball_Z Joaquín_Montaner Kiko_Veneno La_explosion_de_la_colecturía_de_San_Andres Lista_de_Entrenadores_de_América_de_Cali Karangolum_chinense La_chica_del_puente Joaquín_Ancona La_filiacion Liechtenstein_en_los_Juegos_Olímpicos_de_Innsbruck_1964

html map