Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
San domino

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Provincia_de_Wardak RTAI Madlax Raul_Corrales_Fornos Gobierno_de_Mauritania_bajo_el_Alto_Consejo_de_Estado Ragnar_Granit Reanimación Los_amantes_del_círculo_polar_(cancion) Gomadachtia Region_José_Carlos_Mariátegui Miklos_Perényi Mary_Gilmore Maratón_de_Londres Primera_División_de_España_1997/98 Línea_L1_(Montevideo) Principe-obispo Lécito_de_Hipnos_y_Tanatos Grabacion_elecromagnética_analógica Maria_Sofia_Federica_de_Hesse_Kassel Maria_Elena_Orantes_Lopez Proyecto_Flor_del_Ceibo_(Universidad_de_la_República) London_Olympic_Centre Mainichi_Issho Masters_de_Indian_Wells_1976 Precious_Time_(Pat_Benatar_album) Puerto_de_Galiz Prosopocoilus_lacroixi Medula_osea_amarilla Merrick_(Galloway) Meseta_del_volga Raon_aux-Bois Premios_Pritzker Pubertad_en_el_niño Melissa_(Italia) Gol_de_oro Publio_Cornelio_Coso Psychotria_anthophylla Reconocimiento_emocional_de_la_voz Ramon_de_Godo_i_Lallana Puente_Hakuchō Premios_El_Heraldo_de_México_1984 Rambla_de_Huéchar Mammillaria_nana Llano_del_Medio_(Nuevo_México) Gol_T Puntius_leiacanthus Ptychonotus_(Istiocercus)_cristatellus Línea_5_del_Metro_de_París Quijoteria M.Chevalier_de_Monville Microordenador_de_8_bits Golpe_de_Estado_en_Venezuela_de_1945 Manuel_Tello_Baurraud MANGO_Fashion_Awards Matrimonio_entre_personas_del_mismo_sexo_en_el_Reino_Unido

html map