Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Florence

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Estación_de_Courtepin El_aniversario_de_Asterix_y_Obélix._El_libro_de_oro El_Gran_Dictador Fall_Grun Estado_Nueva_Esparta Endoparasitos El_ritmo_no_perdona Fortín_de_San_Lorenzo_de_Navarro Fortschrittliche_Bürgerpartei_en_Liechtenstein Franela Fernando_Franco_Gonzalez_Salas Fontainebleau_Resort_Las_Vegas Eguia Edwin_Moses Extreme_Ultraviolet_Explorer Español_estándar Fauna_(Disney) Epiphyllum_laui El_Genio Figulus_cheesmani Eurhynchium_rotundifolium FK_AS_Trencin Fabrice_Colin Estacion_de_Málaga_María_Zambrano Francisco_Hernández Ejercito_de_Francia EndSerenading Ernest_Pearce Francois_Séverin_Marceau Ejecutivo_agresivo Exogamia Estación_de_Alar_del_Rey El_profesor_Tragacanto_y_su_clase_que_es_de_espanto Falacia_logica Embalse_de_Alange F135 Francisco_de_Borja_Solar_Gorostiaga Ernesto_Sabbatini Euphorbia_bicephala Ford_C-3 Ermita_de_santa_justa Esgrafiados_de_la_parroquial_de_vallanca Festival_de_Cine_Europeo_de_Sevilla_2013 Escudo_de_Caqueta Esporulacion Estación_de_Baricentro Ferreiro Electricidad_renovable Ferradal Flavio_Víctor Ejercito_Liberacion_Nacional_(Colombia) Espironolactona Estrella_masiva Farro_de_Tarragona Fondo_para_la_Democracia

html map