Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Pizza

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Estacion_de_La_Tour-Maubourg El_Loco_Chávez Eugenio_del_Busto Festival_Internacional_de_Música_de_Cámara_de_Kaposvár Eleazar_Guzman_Barrón Emausaurus El_Zanjon Energía_luminosa Espiritualismo_(movimiento_religioso) FK_SKA_Rostov_del_Don Ejercito_de_México Francisco_Javier_Mendieta_Jimenez Francisco_Hernandez_de_Córdoba_fundador_de_Granada_y_León,_Nicaragua Faustino_Rodríguez_San_Pedro_y_Díaz_de_Argüelles Eduardo_Milán Fawzi_Bashir Flegyl Found_footage Estación_de_Albatera-Catral Estación_Vivoratá El_golpe Egoboo_(videojuego) Espanyol_B Esfenófita Esteghlal_F.C. Festival_del_arroz_con_leche Filtracion_a_vacio Engelberto_de_Colonia Estación_de_Lyon_Part-Dieu Fragm. Estación_Lleida-Pirineus_de_Lerida Francisco_Pascasio_Moreno Eduardo_da_Silva_Díaz El_Zapotal Fernando_García_Calderón Elecciones_europeas_de_1979_en_Dinamarca Epidendrum_pabstii Florín_de_las_Antillas_Neerlandesas Espiritismo_Católico_Marialioncero Fayston Etiopía-Plaza_de_la_transparencia_(estación) Estación_Anguil Faja_Petrolífera_del_Orinoco Estatuto_Real Embudo_de_emlen Fantasia_sobre_Carmen_(Sarasate) Eophona El_engaño_(1999) Exámenes Fernando_González_(cineasta) Eulogio_Gillow Fenfluramina Festuca_subcontorta Ehretia_taiwaniana Elitzur_Maccabi_Netanya

html map