Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Pizza

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Hair_Zone_Mall Asociación_de_Trabajadores_de_Centros_de_Atención_e_Información_de_la_Seguridad_Social Himno_de_las_cortes Asterix_el_Galo:_La_cizana Arístides_Pinto_Concha Arte_y_arquitectura_contemporáneas Idioma_cacán Aquiles_Serdán_(estación) Arlanza_(comarca) HELLO!_Project Ministerio_de_Economia_y_Hacienda_de_Espana Anarma Mordellistena_leonardi Antá Mound_City_(Illinois) Articulación_fonetica Idioma_Kung-ekoka Arnol_Palacios Monasterio_de_los_Jerónimos_(Murcia) Ano_155 Holland_(Arkansas) Autoridades_seculares Moxon_El_Estokastiko_viaje_de_Defekon_I_a_traves_de_los_tiempos Anos_520_a_C Hristo_Stoichkov Guerra_Dacia_(86_89_dC_) Analisis_de_frecuencias Auguste_Daubree Grupo_Salvaje_(película) Antonio_Fraguas_de_Pablo Auffreville-brasseuil Hammurabi_(Mc) Hidden_Place_(canción) Mowgli's_Road Milorad_Peković Mohamed_Lemine_Ould_Raghani Arquitectura_de_computadoras Hidden_state_(álbum) Anef Hipótesis_de_Gaia Hortolana_de_burru Hokuto_(Hokkaido) Arte_rupestre_del_arco_mediterraneo_de_la_Peninsula_Ibérica Histiocito Aviazione_Legionaria Armisticio_arabe-israelí_de_1949 Monforte_Monforte_del_Cid Hermodactylum Hipótesis_cinematica Avenida_Padre_Alberto_Hurtado_(Antofagasta) Arón Antonio_Brú Arbol_genealógico_de_la_Dinastia_XVIII_de_Egipto Artefacto_(error_de_observacion) Muna_Zul

html map