Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
San domino

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Renier_Vazquez_Igarza Rio_Dijle Rhinanthus_minor Uropoda_praerupta Iglesia_de_Santo_Domingo_de_Guzman_(Santa_Cruz_de_Tenerife) Resumen_2ª_Temporada_de_Buffy_la_cazavampiros Río_del_Valle Republica_Autonoma_Socialista_Soviética_Chechena_Ingusetia Rodrigo_Pla Municipio_de_Cherryhill_(condado_de_Indiana,_Pensilvania) Gasas Tubulos_T Inigo_Fernandez_de_Velasco Rio_Gechepsin Girobicúpula_octogonal Rene_Angelil Rhinophrynus Ilič Unión_Valenciana_(UV) Frente_Oriental_de_la_Segunda_Guerra_Mundial Relación_simbiótica Frenos_de_disco Urostigma_bicorne Trofeo_ciudad_de_alicante Rossomrymex_minuchae S_V_C_S.D._Barber Iglesia_de_Santa_Ana_(Glew) Rivadavia_(Salta) Rendaku Tres_Ojos Romy_y_Michele's_High_School_Reunion Reserva_de_la_Biosfera_de_Babia Unelles Txakoli Front_end Republica_Socialista_Soviética_de_Kazajstán Unicornio_Rosada_Invisible Franz_Beyer Revolucion_liberal Galepsus_wittei Tren-tierra Getting_Closer InsideOut_Music SB_2M_103 Impresora_laser Frasier Reinita_cejuda Municipio_de_Greenville_(condado_de_Darke,_Ohio) Rio_miriñay Until_The_End_of_Time Trono_de_Inglaterra Robert_Blake_(actor) Municipio_de_Cleveland_(condado_de_Davis,_Iowa) Girl_You'll_Be_a_Woman_Soon Ursulo_Galván_Reyes

html map