Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Pasta

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Isla_Botón Juana,_instigadora Iris_Chacón Joey_Hand Kenny_Roberts,_Jr. Ley_de_la_Reforma_Política Joseph_Kerman Jose_Zuñiga Julio_Cesar_Irrazabal_Leon Jose_Melitón_Rodríguez_Pérez Linea_A_(Subte_de_Buenos_Aires) Karlheinz_Stockhausen La_Cabalá Liga_Premier_de_Bahrein La_bomba_(canción_de_Azul_Azul) Isla_Saadiyat Jazmín_naranja La_Academia_de_Modas_de_Amberes Kazan_Watanabe Jose_María_Minella La_Paz_(Baja_California_Sur) Junin_(Buenos_Aires) La_teoria_de_L_T_sobre_los_animales_de_companía Lee_Min-ho La_fausse_suivante Joan_Daurer Juan_Tenorio José_Maria_Alvarez Juan_Maria_Antonio_Rivera Jose_Salvatierra La_traicion_de_Wendy Justicia_y_Caridad Latin_American_Poker_Tour_(2ª_temporada) Laparda Lakṣmi José_Edmilson_Gomes_de_Moraes La_Máquina_del_Tiempo_presenta_a:_Mateo_Mal_tiempo_sobre_Alchemia_(1er._viaje) J_B_Bokassa_(Emperador_Bokassa_I) La_etica_del_hacker_y_el_espíritu_de_la_era_de_la_informacion Jardín_Botanico_Nacional_de_Bélgica Juan_Munoz_Martin La_Ferté_sur-Chiers La_gran_transformación Ivan_Petróvich_Lariónov Klaus_and_Kinski Joven,_viuda_y_estanciera_(película_de_1970) Jardín_Botánico_Nacional_de_Chile Lapageria_alba Isidro_Sánchez_Garcia-Figueras La_pequena_bailarina_de_catorce_anos Izquierda_Republicana_-_Partit_Republicà_d'Esquerra Labrador_(region) Jesús_portando_la_cruz Lelegresa Kids_Choice_Awards_Colombia

html map