Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Florence

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Salón_de_los_Independientes The_Zeta_Project Tomas_Estrada_Palma San_Nicolás_(Villaverde) Tiridates_I_de_Partia Statoil San_Benedetto_Belbo Seleccion_femenina_de_futbol_de_Japón Sakuntalá Simplismo_(literatura) Saint_Andéol_de_Fourchades Sencillo_digital Supercopa_de_España_de_Fútbol_Sala Teatro_Regina Testigo_de_cargo_(obra_de_teatro) St_Louis_County_Library Tique_(desambiguación) Torres_Pueyrredón Tragelaphus_spekii Sphinctospermum_constrictum Santa_María_(comuna) Sofia_Vasílievna_Kovalévskaya Sitio_de_San_Agustin_(1740) Sin_Perdón Samsung_Galaxy_S2 Titulo_ejecutivo Sierra_de_la_Contraviesa Sondas_hidrofilicas Segunda_República_Espanola Sebastiano_del_Piombo Saint-André-Farivillers Shane_Macmahon Salsa_diabla TopBT Solignat Traje_de_marinero Solanum_paniculatum Suelo_(desambiguación) Sega_System_1 Stay_(faraway_so_close!) Tratado_de_libre_asociación Selección_nacional_de_futbol_del_País_Vasco There_For_You SuperDraft_de_la_MLS_2013 Saceda_del_Rio Síndrome_XXXXX Sandra_Gran_Canaria Tisentnops Sundiata_Keïta San_Juan_(río_Centroamérica) Sinfonía_n._1_(Ives) Teoría_de_las_mareas Sujoi_Su-20 Through_the_Barricades Santiago_de_Alcantara

html map