Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Pizza

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Manu_Bennett Luis_Dávila_Solera Presión_selectiva Línea_de_Alta_Velocidad_Madrid-Segovia-Valladolid Martin_Rodríguez_(deportista) Reduccion_indigena Luis_Álamos_Luque Mario_Carreno_Morales Raskulachivanie Mickey_Altieri Manuel_Riofrío María_da_Graca_Meneghel Marília Recital_'73 Rafael_Rodriguez Mifepristona Maryland_Heights_(Misuri) Macizo_Takht-e_Sulaiman Rascarse_la_barriga Marianna_(Florida) Gofitskoye_(Krasnodar) Lucio_Licinio_Lúculo_(cónsul_151_a_C.) Problema_de_las_ocho_reinas Gramática_transformacional Metodo_de_McCabe_Thiele Preludios,_Op._32_(Rajmaninov) Los_Pericos Procesion_das_Xás Gravissimum_educationis Los_hermanos_Marx Luchador Presidente_de_Osetia_del_Sur Manikgonj_(zila) Qelé_Qélé Rakire Lokomotiv_Moscú Línea_57_de_TMB Martín_García_de_Loyola Mayéutica Mayka_Vergara Marian_Rejewski Luis_Suarez_Diaz Rebelion_Batavia Qué_es_un_wiki Mañana_campestre_(album) Mademoiselle_de_maupin Pío_Tristan Real_Jardin_botánico_de_Cranbourne Puerto_de_San_Telmo Lugia Principe_Shōtoku Pumas_VII Manuel_Rodríguez_Cuadros Masters_de_Montecarlo_1989 Quinta_legion

html map