Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Meddici

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Modo_texto HSB Monòver_/_Monóvar Arnold_Alcolea Herpsilochmus_sellowi Ason_inmobiliaria_de_arriendos Antimicótico Miscanthus Molon_Labe_(episodio_de_Falling_Skies) Mounds_(Oklahoma) Armored_Core_2 Atitara_palustris Astrophytum_ornatum Andres_manuel_lopez_obrador Huracan_Hattie_Simone Hysteria_(álbum) Montañas_de_Sulaiman Hislaire Mirando_al_mar Gustavo_Errazuriz_Larrain Athletic_Club_(futbol_femenino) Aparatos_a_presion Hidropolipo Antonio_Modesto_Quirasco Mosarejos Mordella_testaceiceps Héroide_Funèbre Mladen_Bašic Aseguramiento_de_la_calidad Aubercourt Autoridad_portuaria_de_Avilés Apizaco_(ciudad) Minotisa Astyanax_paraguayensis Hemorragia_cerebral Guerra_de_los_clones Anders_Eliasson Asca_(animal) Molly_(película) Hospital_de_Santa_María_Magdalena_(Almería) Artana Antisovietismo Guerra_de_Sucesion_de_Bretana I2 Montoliu_de_Segarra_(Lerida) IND_63rd_Street_Line Asterix_el_galo_cómo_obelix_se_cayó_en_la_marmita_del_druida_cuando_era_pequeño Misa_n_11_(Mozart) Aristide-Onesime_Croisy Apogon_kalosoma Monster_Hunter_Freedom Hydropeltidaceae Habenaria_foetida Harbour_View_FC Mitologia_guaraní

html map