Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Pasta

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Salzgitter She_Ain't_You Seneca_el_Joven Thích_Quảng_Độ Samuel_Spiro Teatro_Bartolomé_Maccio Tercera_Republica Saint-Gilles-du-Mené Tipos_de_suelo San_Vicente_de_Horts Skippers_Corner San_Carlos_(distrito_de_Panamá) Tarquin_Fin_tim_lin_bin_whin_bim_lim_bus-stop-F'tang-F'tang-Ole-Biscuitbarrel Siglo_II San_Gines_(Murcia) Temporada_1988_de_Fórmula_1 Staatsoper_de_Viena Teclado_isomórfico Santiago_Hernán_Solari Taluyers Sacred_Heart_(álbum_de_Dio) School_mizugi Sé_lo_que_hicísteis_el_último_verano Thomas_H_Weller Te_turco Sarah_Orne_Jewett Saint-Andre-en-Terre-Plaine Tiempo_de_espadas Saint_Germain_de_la_Rivière Torrecitores_del_Enebral Sivaistas Sandrine_Francois Serapion,_Arzobispo_de_Novgorod Tenis_argentino Saint-Bonnet-de-Rochefort Sinfonia_n_10_(Shostakóvich) Sobre_la_naturaleza Tesimo Sistema_de_Empresas_Públicas Shazam!_(DC_Comics) Tonny_vilhena Tindaro Socialización_de_los_medios_de_producción Svitjod Seleccion_nacional_de_fútbol_de_Bohemia Subestación_electrica SiTV The_Dangerous_liasons Senado_TV_(Chile) Star_Fox:_Assault Songs_in_A_Minor Senorio_de_Ayamonte Teoría_de_detección_de_señales Sanat_kumara Santa_Rosalia_de_Palermo

html map