Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Pasta

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Distrito_de_Torun Ecuación_de_Langevin Copa_CECAFA_Sub-20_1999 Alvin_and_the_Chipmunks_(película) Demetrio_Bilbatúa_Rodriguez Cosmos_686 Diego_Aráoz Cuarte_de_Huerva De_Bichos_y_Flores Cuarteto_zupay Copa_Ibérica_de_fútbol_de_2005 Alexandre_Rosselló_i_Pastors Disney's_Port_Orleans_Resort Decada_del_'90 De_viaje_(álbum) Diocesis_de_Cabimas Eberhard_Karls_Universität_Tübingen Duque_d'Enghien Diapsido Diego_Ramirez_de_Arellano Dorador Dólar_americano D’Anna_Eduardo Alianza_F.C. Alvarez_Quintero Cuco_colilargo_oliváceo Cuevas_de_Bedsa Cosmos_391 Diana_Hoyos Crepúsculo_(serie) Allium_nigrum_f._roseum Cómo_funciona_el_Universo Cous_cous Cosmos:_A_Space-Time_Odyssey Delta_Geminorum Donia_digyna De_cantautor_a_pornoautor Corta_duracion Coral_infantil_magia_y_arte Alma_de_heroes Desafio_Intercontinental_de_Rally Cynanchum_pallidum Alticola_olchonensis Cuchilla_Negra Eco-Art Dia_Mundial_de_IPv6_y_Lanzamiento_Mundial_de_IPv6 Alococarpum Día_de_la_Solidaridad_con_los_Presos_Políticos_de_Sudáfrica Del_arte_de_la_guerra Distonía Desabrigado Cyrtolabus_ouhouensis Diego_Martin_Colombres Deduccion_de_la_formula_de_bhaskara Dammartin_en_Serve

html map