Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Piacense

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Sewen Sandra_Russo_(actriz_pornográfica) Seleccion_femenina_de_futbol_de_Honduras Souance_au-Perche Stenalia_dzhulfae Solitudes_(Stargate_SG_1) Sankt_Gallen_(Estiria) Stephegyne_parvifolia Senor_Cabeza_de_Patata Strigapoderus_laosensis Thomas_Blake_Glover Siempre_Contigo_(album) TelmexTV-Claro_TV Segundo_intercalado Silene_conica Tajín Stemonales Sociedad_Psicoanalitica_de_París TSLC Tetera_de_russell Sueras_(Castellon) Tema_(morfologia_linguistica) Trabajo_doméstico_en_España Slow_Food Tigrisoma_fasciatum Smedley_Butler Sinfonia_nº_6_D_589_(Schubert) Saint_Gervais-en-Vallière San_Felipe_(ciudad,_Chile) Síndrome_miasténico_de_Lambert-Eaton Stenohya_kashmirensis Sly_Cooper:_Ladrones_En_El_Tiempo Tetis_(titán) The_Other_Side_of_Love Tour_de_Blood_Sugar_Sex_Magik Señorita_Bogota_D_C Serer San_Finiano Todos_Los_Días_de_Mi_Vida Susana_Naidich Tanda_de_penales Teoría_de_las_dos_espadas Trece SingStar_Clasicos Saint-Priest-la-Feuille Silence Samsung_Galaxy_Mini Submicénico Thomas_M_Martyn Teorema_de_pitagoras Siempre_Contigo_(álbum_de_Jose_José) Skywest_Airlines Sonorama_2012 Señorío_de_los_Cameros Tokutaro_Ito

html map