Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Pizza

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Tour_de_Benelux Santa_Cecilia_Acatitlán Transformada Semiconductor_fabrication_plant StrataFlash Stade_Mustapha_Tchaker Taquicardia Teoria_de_placas_y_láminas Thanos_De_Titán Superman_IV Tetragonopterus_sawa Seleccion_de_fútbol_de_Tonga Temporada_2012/13_del_Argentino_B TCM_Autor Tonel TinyPic Sántonos Street_Fighter_II:_Interactive_Movie Torneo_de_Ascenso_Cordobes_de_Rugby Tradicionalismo_catolico Selwyn_Lloyd Teodosio_iii_de_braganza The_Day_That_Exploded_a_Volcano Smallville_(Cuarta_Temporada) Teatro_Young Self_Psychology Saint-Aubin-des-Châteaux Tiny_Archibald Si_yo_fuera_rico San_Saturnino_de_Cagliari Societa_Esercizi_Aeroportuali Sesana Selenicereus_donkelaarii Slash_(CMS) Syrinx_(mitologia) Thomas_Randolph Tratado_de_Madrid_(1670) Serpenton_(desambiguacion) Svatopluk_de_bohemia Tetuan_(Santander) Torneo_de_Roland_Garros_2011_(dobles_masculino) Sinfonía_n.º_21_(Haydn) Sal_De_Mi_Piel Tao_Yin Salix_cordata_var._mackenzieana Tratamiento_de_la_información Subjetivos Teatro_poetico Storm_(album_de_Theatre_of_Tragedy) Spiderwebs Taos_(Misuri) Thorigny_sur-Marne Selección_de_futbol_de_las_Islas_Virgenes_Britanicas Sosten Serguei_Makarenko

html map