Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Meddici

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Seleccion_de_futbol_de_Tadjikistán Temporada_2013_de_Fórmula_Renault_3.5 Square_Soft_Inc. Tractado_de_la_Asunçion_de_la_Virgen_María San_Diego_Coronado_Bridge Torre_CorpBanca Saint_Aulaye Sergei_Sazonov Saint-Leger-aux-Bois_(Sena_Maritimo) Sichuan_vegetable The_Jacksons_(álbum) Strack Santibáñez_de_Valdeiglesias Tlnovelas Sonyadora_parilis Supermercados_Devoto Sinfonía_n.º_56_(Haydn) Thomas_Michael_Keneally Shadow_of_the_comet Saint-Ange-et-Torcay Salario_minimo Teodora_Smilets_de_Bulgaria Theatinerkirche_(Munich) Southern_League_(Estados_Unidos) Susan_Still_Kilrain Tifón_Chan-hom_(2009) Sistema_del_Houston_Community_College Sepp_Piontek Torá The_Dig The_Singles_Ward Scream_(cancion_de_Timbaland) Steve_Swanson Shropshire_(queso) Saurolophini Taira_Court Sergio_Martín_García Secos_los_pies_1997_2007 Trata_de_niños_en_Argentina Severomorsk-3 Survivor:_Büyük_Macera The_Dangerous_Summer Tom_M_Apostol Tetradracma TecMilenio_Nuevo_Laredo Sinfonia_escocesa Sincey-les-Rouvray San_Ġwann Seleccion_nacional_de_fútbol_de_Belgica Teorema_de_factorizacion_unica Santa_Ana_(ciudad,_El_Salvador) Señores_Black_y_White Space_Pilot_3000 Sabueso_de_Transilvania Thomas_Midgley

html map