Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
San domino

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Caza_de_sexta_generación BMW_Tennis_Championship Castillo_de_Alcalá_de_Alfandec Capito_quinticolor Bandera_de_chocó Barrio_el_trébol BB_SS_BB Castillo_del_Cuadron Berro_hortelano Behren_les_Forbach Ben-Hur:_A_Tale_of_the_Christ Charales Carla_de_Sá Caballero_Oscuro_(película) Calle_34_Estacion_Penn_(linea_de_la_7_Avenida–Broadway) Camiguin_de_Babuyanes Barata-Moura Baden_(region_vinícola) Castillo_de_Orihuela Calocheiridius_gracilipalpus Canal_de_Devolución_Colbún Back_to_the_Light Blainville_sur_mer Canton_de_Belcaire Casa_Marinkovic Bandera_de_Guadalajara_(Méjico) Carlos_Enrique_Jose_Pellegrini_Bevans Bennettazhia Braux_Saint_Remy Bersac_sur-Rivalier Brachyspira Birtvisi Bicicleta_de_carretera Bermellar Bad_Dudes_Vs_DragonNinja Boris_the_Spider Born_Of_Osiris Balduino_iii_de_flandes Benjamin_Roy_Armstrong Campolongo_sul_brenta Beyond_the_Sword Bure_(desambiguación) Campo_espinorial Bactrocera_correcta B.A.C. Bengt_Linfors Campeonato_de_Gipuzkoa_de_Bateles Barrio_Manuel_Dorrego Beverīna Buzău Capitulos_de_Shaman_King Cereza_gallera Caballada_de_atienza Bailly-romainvilliers Campeonato_del_Mundo_de_Natacion_de_1986

html map